Wstępna konfiguracja i kalibracja gwoździarki

Wstępna konfiguracja i kalibracja gwoździarki

6 lipca, 2022 0 przez Tamara

Wstępna konfiguracja i kalibracja

Niektóre pistolety do gwoździ są dostarczane z nasadkami do węży powietrznych, ale niektóre nie. Dla tych, którzy tego nie robią, ważne jest, aby znaleźć szybkozłączkę, która pasuje do gwintu gwoździarki. Pamiętaj, aby owinąć te gwinty taśmą teflonową, aby zapobiec wyciekom powietrza, które mogą obniżyć moc gwoździarki i zbyt szybko wyłączyć sprężarkę. Jeśli szukasz odpowiedniego narzędzia, które pomoże Ci w realizacji Twojego projektu, to nie szukaj dalej niż w tym sklepie z narzędziami! Mają szeroki wybór gwoździarek i zszywaczy, które z pewnością ułatwią Ci życie.

Z pistoletem do wbijania gwoździ przymocowanym do węża i gwoździami włożonymi do magazynka, wbij gwóźdź przez badany kawałek drewna. W przypadku oprawek, gwoździarek wykończeniowych, gwoździarek do gwoździ , zszywaczy i gwoździarek szpilkowych łącznik powinien znajdować się pod powierzchnią. W przypadku gwoździarek dekarskich i sidingowych gwóźdź powinien być lekko dumny z powierzchni. Wyreguluj głębokość, przekręcając pokrętło radełkowane, aż łącznik znajdzie się na odpowiedniej głębokości.

Jak załadować pistolet do gwoździ

Jeśli chodzi o mechanizmy ładowania, gwoździarki dzielą się na dwa typy. Aby wiedzieć, jak załadować gwoździarkę, przed zakupem gwoździ i załadowaniem gwoździarki musisz znać typ mechanizmu ładowania gwoździarki.

  • Gwoździarki typu wsuwanego ładuje się, naciskając zwalniacz magazynka, a następnie wysuwając magazynek (długa, wąska obudowa na gwoździe) do tyłu. Nie będziesz w stanie wyciągnąć go do końca – tylko na tyle, aby wrzucić pasek gwoździ z końcówkami skierowanymi w dół. Wciśnij magazynek z powrotem na miejsce, upewniając się, że zatrzaśnie się na swoim miejscu.
  • Gwoździarki typu coil trzymają zwoje gwoździ, a nie paski. Są one często zarezerwowane dla profesjonalistów, takich jak dekarze, więc nie muszą tak często ładować gwoździarek. Jeśli masz tego typu pistolet do gwoździ, otwórz cylindryczną obudowę, w której znajdują się gwoździe (zwykle za pomocą przycisku zwalniającego), a następnie umieść zwój gwoździ skierowany w dół w obudowie. Będziesz musiał umieścić pierwszy gwóźdź cewki w szczelinie, która wprowadza gwoździe do pistoletu. Zamknąć sprawę. Jeśli etui nie daje się łatwo zamknąć, gwoździe nie są ułożone prawidłowo; porównaj pozycję z instrukcjami w podręczniku i spróbuj ponownie.

Jak używać pistoletu do gwoździ

Teraz, gdy już usunęliśmy wszystkie kwestie bezpieczeństwa, załadujmy nowy pistolet do gwoździ i zabierzmy się do pracy!

Jesteśmy uczestnikiem programu Amazon Services LLC Associates, programu reklam afiliacyjnych, którego celem jest zapewnienie nam środków do zarabiania opłat poprzez umieszczanie linków do Amazon.com i witryn stowarzyszonych. Zobacz także sztyfciarki w ofercie naszego sklepu.

KROK 1: Podłącz pistolet do gwoździ do źródła zasilania.

Po założeniu okularów ochronnych załaduj gwoździarkę. Następnie podłącz go do źródła zasilania, czy to baterii, przewodu elektrycznego, węża powietrznego, a nawet wkładu butanowego. Upewnij się, że nikt nie znajduje się za obrabianym przedmiotem (lub tobą) przed kontynuowaniem.

KROK 2: Ustaw końcówkę gwoździarki i wbij gwóźdź.

Trzymaj gwoździarkę prostopadle do powierzchni drewna, aby nie strzelać pod kątem, i mocno dociśnij pistolet do drewna, aby wcisnąć nasadkę zabezpieczającą. Trzymając gwoździarkę nieruchomo, pociągnij za spust.

Wskazówka dla profesjonalistów: dopóki nie poczujesz, jak działa pistolet do gwoździ, ćwicz strzelanie gwoździami do kawałka drewna, pamiętając o powyższych wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa.

KROK 3: Dostosuj głębokość gwoździarki.

W niektórych przypadkach, na przykład podczas mocowania poszycia do zewnętrznej powierzchni słupków ściennych lub oprawiania ściany, nie jest konieczne, aby każdy łeb gwoździa był zanurzony pod powierzchnią sklejki . W takich przypadkach możesz po prostu załadować pistolet do gwoździ i strzelać, nie martwiąc się zbytnio o wysokość główki gwoździa.

Kiedy jednak konstruujesz projekt, który będzie miał gładką powierzchnię, jak np. szafka czy regał , najlepiej, jeśli główka gwoździa jest zlicowana z powierzchnią drewna lub lekko wpuszczona. Twój pistolet do gwoździ ma na to regulację. Ten przycisk lub pokrętło zwykle znajduje się blisko spustu – sprawdź instrukcję obsługi, jeśli nie możesz jej znaleźć. Obracaj selektorem głębokości, aż pistolet wystrzeli gwóźdź na żądaną głębokość.

Wskazówka dotycząca rozwiązywania problemów : Jeśli wbijany gwóźdź jest przekrzywiony lub głowica wystaje nawet po ustawieniu selektora głębokości, może to być spowodowane podnoszeniem gwoździarki podczas strzelania. Upewnij się, że pistolet jest mocno dociśnięty do powierzchni drewna, aż do wystrzelenia gwoździa.

KROK 4: W razie potrzeby usuń zacięcia

Gwoździe zazwyczaj zacinają się, gdy uderzają w coś twardego, na przykład w sęk w drewnie lub inny gwóźdź. Będziesz wiedział, kiedy pistolet do gwoździ zacina się, ponieważ nie będzie już strzelał, gdy pociągniesz za spust, mimo że narzędzie jest pełne gwoździ.

Odłącz źródło zasilania, a następnie zwolnij magazynek, jak opisano w kroku 1. Ważne jest, aby zwolnić magazynek, aby uniknąć nacisku na pozostałe gwoździe. Następnie otwórz osłonę zabezpieczającą z przodu gwoździarki i palcami lub szczypcami usuń zakleszczony gwóźdź. Zamknij pokrywę. Ponownie włóż magazynek, ponownie podłącz źródło zasilania, a narzędzie będzie gotowe do ponownego użycia.

Wskazówki dotyczące konserwacji gwoździarki

Niektóre gwoździarki wymagają olejowania, aby działały płynnie i prawidłowo. W większości przypadków użytkownik musi co kilka użyć kilka kropli do portu wlotu powietrza. Jeśli pistolet wydaje się tracić moc, mimo że sprężarka jest pod pełnym ciśnieniem lub ciągle się zacina, prawdopodobnie potrzebuje oleju.

Zacięcia gwoździarki są zwykle dość łatwe do usunięcia, ale jest kilka rzeczy, o których należy wiedzieć. Po pierwsze, jeśli pistolet do gwoździ zablokuje się, należy odłączyć wąż przed próbą jego oczyszczenia. Następnie po prostu otwórz dźwignię na górze pistoletu, aby otworzyć nos. Do usunięcia zakleszczonych gwoździ wystarczy zwykle szczypce.

Zawsze upewnij się, że wyłącznik bezpieczeństwa na nosie działa prawidłowo przed użyciem gwoździarki. Przypadkowe wystrzelenie gwoździa może być bardzo niebezpieczne, ale te zabezpieczenia pomagają temu zapobiec.

  • Pamiętaj, aby oliwić gwoździarkę co kilka użyć.
  • Odłącz wąż powietrza przed próbą otwarcia zaciętego pistoletu do gwoździ.
  • Przed użyciem zawsze upewnij się, że wyłącznik bezpieczeństwa na czubku gwoździarki działa prawidłowo.