USTAWIANIE PUDRÓW: PRZEWODNIK PO USTAWIANIU PUDRU

USTAWIANIE PUDRÓW: PRZEWODNIK PO USTAWIANIU PUDRU

14 czerwca, 2022 0 przez Tamara

Jedno z największych pytań, jakie słyszę, brzmi: „Czy naprawdę potrzebuję pudru w mojej rutynie makijażu?” Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy najpierw zbadać jeszcze większe pytanie: „Jaka jest różnica między proszkiem do osadzania a proszkiem wykańczającym?”. Jeżeli nie radzisz sobie z makijażem, zapraszamy do studia makijaż Wrocław Lena Biniecka.

Puder do utrwalania a puder do wykańczania

Puder do utrwalania (którego historia sięga starożytnego Egiptu!) zapobiega ścieraniu się produktów do cery, zmniejsza błyszczenie i wydłuża żywotność. Puder do wykańczania (często półprzezroczysty lub przezroczysty) zapewnia wykończenie przypominające filtr, rozmywając niedoskonałości skóry. Oba mogą występować w formach prasowanych lub sypkich.

Puder utrwalający zapobiega ścieraniu się produktów do cery, zmniejsza połysk i wydłuża żywotność. Puder do wykańczania (często półprzezroczysty lub przezroczysty) zapewnia wykończenie przypominające filtr, rozmywając niedoskonałości skóry. Oba mogą występować w formach prasowanych lub sypkich.

Kluczowe składniki, takie jak azotek boru, sprawiają, że produkty od Binieckamua oferują to, co najlepsze z obu światów. Obie formuły są dostępne w łatwych do dopasowania odcieniach karnacji, mogą utrwalić każdy z naszych kochających skórę podkładów na miejscu, a dzięki ich wykończeniu przypominającemu skórę, obie opcje zapewniają efekt przypominający filtry pudru wykańczającego.

Produkty od makijażystka Wrocław Bineicka przypominają bardziej klasyczne pudry wykończeniowe, ponieważ obie formuły są półprzezroczyste i zawierają organiczną sproszkowaną skrobię ryżową, która kontroluje wydzielanie sebum. PureMatte to półmatowe wykończenie odpowiednie dla skóry tłustej, podczas gdy Amazing Matte oferuje bardziej świetliste wykończenie, najlepiej dopasowane do suchej skóry. PureMatte i Amazing Matte zapewniają wykończenie przypominające filtr, które nigdy nie wydaje się ciastowate ani suche.

Problemy z proszkiem

Upewnij się, że puder do utrwalania lub puder wykańczający pasuje również do codziennej pielęgnacji skóry. Używanie proszku może również wywołać listę problemów związanych ze skórą, takich jak:

  • Czy proszki mnie wyrwą?
  • Czy pudry wysuszą moją skórę?
  • Czy pudry poprawią moje drobne linie i zmarszczki?

Czy puder do osadzania sprawi, że się wyrwę?

Puder do utrwalania nie powinien wywoływać wybuchów, ale pamiętaj, aby szukać składników, takich jak parabeny, które są konserwantami używanymi do usuwania drobnoustrojów w makijażu, które mogą wpływać na twoje hormony, oraz wszelkich syntetycznych barwników lub barwników, które mogą powodować skórę podrażnienia i wypryski trądzikowe. Olejki mineralne w pudrach do utrwalania również pokrywają skórę i zatykają pory, co może zwiększać prawdopodobieństwo wyprysków. Formuły Binieckamua nie zawierają żadnego z tych składników.

Czy puder do utrwalania wysuszy moją skórę?

Puder do cery tłustej może sprawić, że Twoja tłusta skóra będzie wyglądać bardziej matowo, ale sam puder nie powinien wysuszać skóry. Zwracaj uwagę na składniki, które mogą wysuszać skórę, w tym talk, który pochłania wilgoć, poprawia teksturę skóry, powoduje retrospekcje na zdjęciach, a nawet jest powiązany z niektórymi nowotworami. Wszystkie pudry utwardzające od Binieckamua nie zawierają talku.

Możesz również użyć delikatnych pudrów Binieckamua do suchej skóry, ponieważ nasze formuły nie zawierają tych składników, które dodatkowo wysuszają Twoją skórę.

Czy puder utrwalający poprawi moje drobne linie i zmarszczki?

Puder utrwalający i puder wykańczający pomagają wygładzić wygląd skóry, dzięki czemu nie powinny uwydatniać drobnych zmarszczek. Pamiętaj jednak, aby unikać składników, które mogą uszkodzić twoją skórę, takich jak syntetyczne zapachy, które są bardzo drażniące dla skóry i mogą zaburzać gospodarkę hormonalną. Unikaj także chemicznych filtrów przeciwsłonecznych w pudrze do ustawiania, ponieważ działają one poprzez pochłanianie światła, co powoduje więcej uszkodzeń skóry niż jej ochronę. Unikaj także ftalanów, które są plastyfikatorami używanymi do smarowania, ale są toksynami reprodukcyjnymi i rozwojowymi. Nie znajdziesz żadnego z tych składników w formułach Binieckamua .

Stosowanie proszku do utrwalania

Wybór odpowiednich narzędzi jest równie ważny, jak wybór odpowiedniej formuły pudru utrwalającego; oto nasze aktualne rekomendacje:

  • Pędzel Binieckamuanajlepiej nadaje się do prasowanych formuł.
  • Puszysty charakter pędzla The Chisel Powder Brush najlepiej sprawdza się w przypadku sypkich formuł, zapewniając bardziej równomierną aplikację
  • FBinieckamua jest idealna do poprawek poza domem.