Pomysły na biznes online, które możesz zacząć już dziś

Pomysły na biznes online, które możesz zacząć już dziś

11 kwietnia, 2022 0 przez Tamara

W dzisiejszym społeczeństwie opartym na technologii nie ma powodu, dla którego nie można rozpocząć dochodowego biznesu w zaciszu własnego salonu. Nie brakuje korzyści związanych z pracą zdalną: pełnoetatowi rodzice mogą wybrać elastyczne godziny pracy; zapaleni podróżnicy mogą zabrać swoją pracę w podróż. Samodzielne prowadzenie firmy online wymaga całej ciężkiej pracy związanej z założeniem fizycznej firmy, ale po skonfigurowaniu zapewnia dużą swobodę. Tworzenie sklepów internetowych to przyszłość dla każdego klasycznego sklepu.

Jeśli chodzi o sam biznes, wybór cyfrowego pomysłu na biznes oferuje wiele korzyści. Założenie firmy z własnego domu eliminuje ogromne koszty ogólne związane z inwestycją w biuro i materiały fizyczne. Minimalna inwestycja kapitałowa oznacza mniejsze ryzyko, co pozwala wydać więcej pieniędzy na reklamę, aby powiększyć bazę klientów. Prowadzenie działalności online otwiera również Twoją firmę na klientów ze wszystkich zakątków świata, dając Ci pole do znacznego rozwoju.

Jedyną przeszkodą w rozpoczęciu zarabiania pieniędzy w Internecie jest znalezienie odpowiedniego pomysłu. Przygotowaliśmy listę ponad 100 pomysłów na biznes online, pasujących do różnego rodzaju zestawów umiejętności, które możesz od razu uruchomić. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś do generowania pasywnego dochodu na boku, czy przedsiębiorstwa wartego milion funtów, już dziś znajdź swojego idealnego pracownika.

1. Skonfiguruj sklep eCommerce

Sklep eCommerce umożliwia konsumentom kupowanie towarów i usług online za pomocą telefonu, tabletu lub komputera za pośrednictwem transakcji cyfrowych. Budowanie sklepów internetowych, nigdy nie było prostsze z naszą firmą.

Dostępność sklepów eCommerce oznacza, że ​​osiągalny globalny zasięg rynkowy gwałtownie wzrósł. Przyciąganie ruchu do Twojej witryny to najlepsza szansa na zarobienie dużych pieniędzy: po uruchomieniu sklepu musisz skupić się na reklamie i marketingu. Jeśli chcesz szybko rozpocząć, BigCommerce i Shopify to popularne platformy hostingowe dla firm eCommerce i zazwyczaj łatwe sposoby na rozpoczęcie pracy.

Najważniejszą wskazówką jest oferowanie mniejszej liczby produktów, ale dążenie do produktów o znacznej marży. Sukces sklepu eCommerce w dużej mierze zależy od brandingu – skoncentruj się na stworzeniu silnej marki z niszowym rynkiem docelowym.

2. Kupuj i sprzedawaj strony internetowe

Kupowanie i sprzedawanie witryn internetowych jest internetowym odpowiednikiem nieruchomości. Koncepcja jest bardzo podobna: kupowanie niedowartościowanych stron internetowych, marginalne ich ulepszanie i sprzedawanie ich z zyskiem. Nie tylko możesz zarabiać na samej sprzedaży, ale możesz także zarabiać co miesiąc, co czyni ją jedną z najbardziej lukratywnych opcji biznesowych online, jeśli dobrze to zrobisz.

Możesz znaleźć strony internetowe do zakupu bezpośrednio od kupujących lub brokerów stron internetowych i rynków, takich jak WebsiteBroker, aby wymienić tylko kilka. Po zakupie witryny możesz zająć się budowaniem ruchu i zarabianiem na zakupach, aby zwiększyć miesięczny zysk z nich. Po zmaksymalizowaniu ruchu możesz go sprzedać – bezpośrednio lub za pośrednictwem jednego z wymienionych brokerów.

Kupując i sprzedając strony internetowe, można zarobić dużo pieniędzy. Naucz się rozpoznawać pułapki witryny internetowej, aby odfiltrować odpływ pieniędzy – poszukaj dowodów przychodów i ruchu. Jeśli nie masz pewności, wielu brokerów oferuje usługę, która pomoże Ci zweryfikować potencjalne zakupy.

3. Napisz i opublikuj eBook

Publikowanie jest bardzo trudne, a nawet najlepsi autorzy doświadczyli niezliczonych odmów. Ale rynek książek cyfrowych sprawił, że zostanie autorem publikacji i zarabianie pieniędzy stało się znacznie łatwiejszym przedsięwzięciem. Każdy może samodzielnie opublikować eBook i sprzedawać go na stronach internetowych tak dużych jak Amazon. Najlepsza część? Jest całkowicie darmowy.

Najważniejszą inwestycją w pisanie i sprzedaż eBooka jest czas poświęcony na jego pisanie. Pieniężne koszty uruchomienia są jednak minimalne. Znajdź swoją niszę – im mniejsza nisza, tym lepiej, ponieważ ograniczysz konkurencję.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zwiększyć sprzedaż, jest zainwestowanie w to, aby Twoja książka była jak najbardziej profesjonalna. Zatrudnij profesjonalnego redaktora lub przynajmniej profesjonalnego korektora, aby sprawdził Twoją pracę. Znalezienie profesjonalisty, który stworzy dobre okładki i sformatuje książkę, może również znacznie zwiększyć sprzedaż.

4. Rozpocznij biznes SaaS online

SaaS oznacza oprogramowanie jako usługę . Jest to model biznesowy, w którym klienci kupują oprogramowanie online na zasadzie subskrypcji. Oprogramowanie jest centralnie hostowane, co oznacza, że ​​jest przechowywane i dostępne w chmurze.

Internetowy biznes SaaS to fantastyczna opcja dla tych, którzy mają wiedzę na temat kodowania i tworzenia oprogramowania. Podobnie jak w przypadku witryn członkowskich, dobrym pomysłem jest oferowanie czegoś za darmo. Zwykle jest to bezpłatna wersja próbna z datą wygaśnięcia lub ograniczona wersja produktu końcowego i służy jako próbka lub reklama pełnego, płatnego produktu. Aby zarabiać na sprzedaży oprogramowania, Twoja usługa musi działać płynnie. Na początku poświęcisz dużo czasu na naprawianie błędów i rozwiązywanie problemów. Gdy masz usprawniony produkt, firma jest stosunkowo zautomatyzowana; system automatycznie wyśle ​​aktualizacje do kupujących.

SaaS to świetny model biznesowy, ponieważ klienci są zazwyczaj lojalni. Kiedy już polegają na Twoim oprogramowaniu do prowadzenia swojej działalności, są uzależnieni. Aby ten biznes mógł odnieść sukces, niezbędna jest dogłębna znajomość branży.

5. Zarabiaj na marketingu afiliacyjnym

Marketerzy afiliowani współpracują z markami w celu zwiększenia ich sprzedaży. Możesz to zrobić w domu, generując ruch do witryny sprzedawcy za pośrednictwem linku partnerskiego: otrzymasz prowizję od całej sprzedaży wygenerowanej za pośrednictwem Twojego linku. Prowizja zwykle wynosi od 5% do 20%, do uzgodnienia na klienta.

Może to być ryzykowna transakcja, ponieważ płatność zależy wyłącznie od twoich wyników marketingowych: ile sprzedaży generujesz i jaką prowizję zarobisz. Jednak z drugiej strony koszty uruchomienia są prawie żadne – możesz umieścić swój link partnerski w dowolnym miejscu, aby wygenerować sprzedaż. Jeśli Twój budżet na to pozwala, możesz dotrzeć do większej liczby osób, korzystając z płatnych reklam.

Możesz korzystać z sieci, takich jak Amway i Amazon Associates , aby generować ruch do swoich sprzedawców jako partner. W szczególności Amazon ma ogromną publiczność. Jedną z najpopularniejszych witryn sieci afiliacyjnych jest Clickbank , który specjalizuje się w produktach cyfrowych. Przedmioty te oferują znacznie wyższe stawki prowizji, czasami nawet do 75%.

6. Zaoferuj usługę drukowania 3D

Rozpoczęcie działalności związanej z drukowaniem 3D to kolejny przykład hobbystycznego osiągania zysków. Jeśli posiadasz już i opanowałeś drukarkę 3D, łatwo jest przekształcić ją w dochodowy biznes. Potencjalni klienci kontaktują się z Tobą z modelem 3D; drukujesz model i wysyłasz go do nich i zarabiasz przeciętny zysk.

Jeśli masz już drukarkę 3D, to ten model nie jest zbyt drogi. Musisz wziąć pod uwagę marketing – potrzebujesz dobrej kampanii reklamowej, aby dotrzeć do klientów. Marketing można jednak zrobić tanio na Facebooku, LinkedIn i ustnie. Ukierunkowanie na odpowiednie firmy technologiczne jest również doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Następnie musisz wziąć pod uwagę przechowywanie produktu i księgowanie. Alternatywnie, jeśli chcesz mniej robić interesy, strony internetowe, takie jak Treatstock , dopasowują klientów do drukarek, co oznacza, że ​​możesz uniknąć niektórych negocjacji i skupić się na drukowaniu.

Upewnij się, że masz ubezpieczenie — będziesz odpowiedzialny za to, jak te części się sprawdzą, a także będziesz musiał ubezpieczyć się w przypadku awarii maszyny.