Maszyny rolnicze poprawiające wydajność rolnictwa

Maszyny rolnicze poprawiające wydajność rolnictwa

19 lipca, 2022 0 przez Tamara

W dobie mechanizacji istnieje kilka maszyn rolniczych wykorzystywanych w działalności rolniczej, które pomagają zredukować czas i wysiłek ludzki. Jak wiemy Indie są jednym z drugich co do wielkości producentów rolno-spożywczych na świecie w dziedzinie rolnictwa. Nasz naród plasuje się w pierwszej piątce, która dostarcza co najmniej 80 procent produktów rolnych na całym świecie i jest siódmym największym eksporterem produktów rolnych. Mimo to, co zaskakujące, dochód przeciętnego indyjskiego rolnika wynosi ok. 6 tys. miesięcznie lub mniej. Jak wynika z wielu badań, stwierdzono, że przyczyną niskich dochodów indyjskich rolników są stare techniki rolnicze i mniejsze wykorzystanie maszyn rolniczych . W naszym kraju jest wielu producentów maszyn rolniczych, jednak znaczna liczba rolników nie wykorzystuje w działalności rolniczej żadnych narzędzi rolniczych. Niektórzy rolnicy w Indiach nawet nie używają traktorów. W naszym kraju ponad pięćdziesiąt procent całkowitej uprawy ziemi w naszym kraju jest nadal uprawiane przez zwierzęta, takie jak woły, bawoły i wielbłądy. Rolnicy muszą używać zmechanizowanego sprzętu rolniczego i maszyn rolniczych, aby zsynchronizować się z technologią w dzisiejszych czasach i jak najlepiej je wykorzystać. Nowe produkty w sektorze rolniczym mają duży wpływ na produkcję roślinną. Tutaj wyjaśniliśmy niektóre z często używanych maszyn rolniczych w procesie rolniczym. Wszystkie maszyny rolnicze znajdziesz na naszej stronie, ponieważ nasza firma to największy producent maszyn rolniczych.

Traktory

Ciągnik jest jedną z najbardziej wszechstronnych maszyn rolniczych wśród rolników, a rolnicy indyjscy muszą używać traktorów zamiast polegać na zwierzętach. Pomoże im nie tylko zwiększyć produktywność, ale także pomoże utrzymać dobre zdrowie rolnika. Znacznie pomagają w ciągnięciu ciężkiego sprzętu rolniczego używanego w gospodarstwie, takiego jak glebogryzarka lub glebogryzarka mb, kultywator, belownice, przyczepy, mulczery itp. i są niezbędne do uzyskania najlepszych wyników.

Siewnik

Siewnik to kolejna maszyna rolnicza, która znacznie pomaga zwiększyć wydajność, jeśli chodzi o sadzenie nasion. Kluczową funkcją siewnika jest sadzenie nasion bezpośrednio w glebie poprzez wykopanie dziury w ziemi i przykrycie ich. Siewnik rzędowy jest preferowany do stosowania na obszarach o wysokim ryzyku erozji gleby.

Kombajn zbożowy

W sezonie żniwnym wycinanie roślin i usuwanie z nich zbóż jest dużym wyzwaniem dla rolników, zwłaszcza gdy istnieje ryzyko marnotrawstwa z powodu złej pogody. Kombajn zbożowy bardzo pomaga rolnikom, którzy mają duże obszary w gospodarstwie, w szybkim, skutecznym i wydajnym wydobyciu ziarna.

Rozsiewacze nawozów

Rośliny uprawne są bardzo podatne na naturalne niebezpieczeństwa, takie jak szkodniki i owady. Czasami powietrze lub gleba mogą być również szkodliwe dla upraw. Jedynym sposobem, aby zapobiec uszkodzeniu upraw, jest rozpylanie chemikaliów i nawozów za pomocą rozsiewaczy nawozów do uprawy i gleby.

Zraszacze wodne lub systemy nawadniające

Wszystkie rośliny do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiedniej ilości wody. Zarówno nadmiar, jak i mniejsza ilość wody mogą być szkodliwe dla upraw. Rolnikowi trudno jest dostarczać wodę do roślin, zwłaszcza w przypadku dużych gospodarstw. Nowoczesne systemy tryskaczowe lub systemy nawadniające służą do równomiernego zraszania wody w dużych gospodarstwach, jak naturalny deszcz.

Dlaczego warto korzystać z kombajnów w gospodarstwie rolnym?

Zbiór zbóż to skomplikowany proces; rolnik zbożowy, który produkuje różne rodzaje zbóż w swoim gospodarstwie, może obawiać się, jak je zebrać w czasie żniw. Najbardziej odpowiednim procesem do zbioru plonów zbożowych jest użycie kombajnu zbożowego. Tutaj zrozumiemy zastosowanie kombajnu zbożowego , ponieważ ta maszyna rolnicza służy do wykonywania różnych etapów zbioru, takich jak zbieranie, młócenie i przesiewanie różnego rodzaju zbóż. Do ułatwienia roboty z kombajnem, można od razu dołączyć wóz asenizacyjny.

Jak działa kombajn zbożowy?

Szeroki heder zamocowany z przodu maszyny zbiera plon do hedera maszyny. Ponadto plon jest przesuwany w kierunku ostrza tnącego przez bęben, który odcina jadalną część plonów do podstawy. Ziarno jest następnie przenoszone do bębna młócącego za pomocą przenośnika taśmowego, gdzie ziarno jest oddzielane od łodyg i przechowywane w oddzielnym bębnie. Ziarno jest wyładowywane do ciągnika siodłowego biegnącego obok kombajnu z bębna przez dołączoną rurę. To dość niezwykłe, jak jedna maszyna wykonuje tak wiele zadań bez interwencji człowieka.

Dlaczego warto korzystać z kombajnu?

Mniejsze straty ziarna to główny powód, dla którego rolnik powinien używać kombajnu. Przy zbiorze ręcznym istnieje ryzyko utraty zbóż, takich jak kukurydza, soja, pszenica itp. Rolnik musi ponieść znaczne straty zbóż podczas zbioru ręcznego, ale można tego uniknąć, ponieważ przy wprowadzaniu zmechanizowanego systemu zbioru proces jest realizowany łatwe i wydajne. To ostatecznie oznacza, że ​​rolnik może mieć więcej zbóż z pól i więcej zarabiać. Kolejną ważną zaletą kombajnu zbożowego jest to, że ziarno zbierane tą maszyną jest lepszej jakości niż zbiór ręczny. Ponadto szybki połączony system omłotu i separacji może pomóc rolnikom w jak najkrótszym czasie przygotować ziarno na rynek. Kombajn zbożowy do wielu upraw firmy Fielkding jest wykonany z wszystkimi zaawansowanymi funkcjami i jest naprawdę łatwy w obsłudze.