Jak często należy wymieniać opony w swoim pojeździe?

Jak często należy wymieniać opony w swoim pojeździe?

8 kwietnia, 2022 0 przez Tamara

Okresy wymiany opon

Posiadanie opon w dobrym stanie może mieć ogromny wpływ na to, jak dobrze sprawuje się pojazd i jak bezpieczna jest jazda, zwłaszcza tutaj, w stanie Wisconsin, podczas surowych zim. Personel w centrach serwisowych wymiana opon Warszawa jest tutaj, aby pomóc Tobie, naszym klientom, lepiej zrozumieć, jak często powinieneś wymieniać opony w swoim pojeździe, aby zapewnić maksymalne osiągi Twojego pojazdu! Dołącz do nas już dziś, gdy zastanawiamy się, kiedy powinieneś wymienić opony i jak sprawić, by służyły jak najdłużej!

Kiedy należy wymienić opony w pojeździe?

Zgodnie z ogólną zasadą, National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) zaleca kierowcom wymianę opon w swoich pojazdach co sześć lat. Istnieje jednak kilka czynników, które mogą powodować dodatkowe zużycie opon i zmuszają kierowców do częstszej ich wymiany. Jeśli jeździsz bardziej agresywnie, hamując i przyspieszając, Twoje opony będą się zużywać znacznie szybciej, niż gdybyś jeździł bardziej odpowiedzialnie. Dodatkowo, jeśli często jeździsz po źle utrzymanych drogach, Twoje opony mogą również wytrzymać większe zużycie. Przyjrzyjmy się kilku sposobom, dzięki którym Twoje opony przetrwają te sześć lat! Wulkanizacja opon Bemowo to jeden z najlepszych zakładów w całym mieści Warszawa.

Jak sprawić, by opony w Twoim samochodzie wytrzymały dłużej?

Konserwacja opon jest kluczem do zapewnienia trwałości opon przez całe sześć lat, które mają przetrwać. Comiesięczne sprawdzanie ciśnienia w oponach i upewnienie się, że opony są napełnione zgodnie z zalecanym PSI, to prosty sposób na utrzymanie ich żywotności. Wulkanizacja opon Wola pomoże Ci z przebitą oponą. Na szczęście większość nowoczesnych pojazdów jest wyposażona w system monitorowania ciśnienia w oponach, który powiadomi Cię, gdy ciśnienie w jednej lub kilku oponach jest niskie. Ponadto, obracanie opon co 12 miesięcy lub 10 000 mil — z każdą inną wymianą oleju — to kolejny świetny sposób, aby opony służyły jak najdłużej.