7 wskazówek, jak utrzymać jakość orientalnych dywanów

7 wskazówek, jak utrzymać jakość orientalnych dywanów

3 czerwca, 2022 0 przez Tamara

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na poprawienie wyglądu i charakteru głównych pomieszczeń w domu jest zakup najwyższej jakości pokryć podłogowych i dywaników. Jak większość właścicieli domów wie, nie wszystkie dywany są sobie równe. Ze wszystkich rodzajów dywanów orientalne dywany są znane jako najwyższej jakości i najtrwalsze, jakie kiedykolwiek powstały. Z tego powodu warto poznać kilka wskazówek, jak utrzymać jakość swoich dywanów na dłuższą metę. Pranie narożnika Wrocław trzeba wykorzystać w Twoim domu.

 1. Regularnie obracaj
  Chociaż niektórzy eksperci twierdzą, że musisz obracać swój dywan tylko co rok lub dwa lata, zazwyczaj najlepiej jest robić zdjęcia co 1-2 miesiące, jeśli dywan znajduje się w obszarze o dużym natężeniu ruchu. Pozwoli to na bardziej równomierne noszenie, co nada Twojemu dywanowi bardziej jednolity wygląd, który pomoże zachować zarówno wygląd, jak i wartość.
 2. Zablokuj światło słoneczne
  Z biegiem czasu światło słoneczne może spowodować drastyczne wyblaknięcie barwnika na Twoim orientalnym dywanie. Aby zapobiec przedwczesnemu blaknięciu, zawsze należy jak najczęściej blokować działanie promieni słonecznych na dywan. Jeśli ten środek jest niemożliwy, powinieneś jak najczęściej obracać dywan, aby zapewnić bardziej równomierne blaknięcie. Pranie tapicerki Wrocław pozwala na zachowanie niesamowitej czystości.
 3. Odkurzanie
  Chociaż wszystkie dywany będą wymagały odkurzania, szczególnie ważne jest regularne odkurzanie dywanu orientalnego, aby zapobiec spychaniu się naturalnych włókien przez nadmierny ruch. Zwykle najlepiej jest wyłączyć trzepaczkę podczas odkurzania orientalnego dywanu, aby zapobiec zatarciom lub rozdarciom delikatnych włókien.
 4. Miejsce czyste
  Plamy mogą łatwo powstać, jeśli nie zauważysz natychmiastowego rozlania, gdy już się pojawi. Najpierw należy przetrzeć plamę suchą szmatką, aby wchłonąć cały nadmiar płynu. Nie używaj mydła, wybielacza ani innych popularnych środków czyszczących na orientalnym dywanie, ponieważ może to uszkodzić włókna. Zamiast tego używaj tylko wody do czyszczenia plamy. Jeśli woda nie usunie plamy całkowicie, najlepiej skonsultować się z profesjonalistą specjalizującym się w czyszczeniu orientalnych dywanów, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne usunięcie plamy.
 5. Wykorzystaj wyściółkę Umieszczając
  wyściółkę pod dywanem orientalnym, pomaga to utrzymać jego stabilność, chronić kształt dywanu i ograniczać zagniecenia. To nie tylko podnosi wartość dywanu, ale także sprawia, że ​​chodzenie po nim jest bezpieczniejsze i wygodniejsze.
 6. Wycieranie
  Jako bezpieczniejszą alternatywę dla trzepania dywanu, możesz odświeżyć powierzchnię wycierając dywan szmatką lub gąbką zwilżoną zimną wodą. Pomoże to usunąć kurz z powierzchni i przywrócić włóknom dywanu świeżo wyczyszczony wygląd.
 7. Profesjonalne pranie
  Eksperci zalecają profesjonalne pranie orientalnego dywanu co trzy do pięciu lat, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i brudu oraz w pełni przywrócić naturalne włókna dywanu. Z pomocą profesjonalnego środka do czyszczenia dywanów możesz przedłużyć żywotność dywanu i cieszyć się lepszym komfortem i jakością przez cały okres użytkowania.

Jak usunąć plamy, zapachy i sierść zwierząt domowych z dywanu?

Dbanie o orientalny dywan jest bardzo ważne, aby zachować jego jakość na dłuższą metę. Niezależnie od tego, czy chcesz go sprzedać w przyszłości, czy zachować jako bezcenną rodzinną pamiątkę, te wskazówki z pewnością sprawią, że Twój orientalny dywan będzie piękny i wart każdego zainwestowanego w niego grosza. Pranie dywanów Wrocław to usługa, która pomoże CI zadbać o dywan w domu.

Jak usunąć plamy, zapachy i sierść zwierząt domowych z dywanu?

Chociaż zwierzęta domowe mogą być świetnymi towarzyszami, mogą mieć wypadki na nocnik lub pozostawiać niechciane zapachy i sierść. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz czekać do następnego profesjonalnego czyszczenia dywanów, aby coś z tym zrobić. Chociaż odkurzanie może być świetnym sposobem na codzienne utrzymanie jakości dywanów, poleganie na metodach specyficznych dla problemu pozwoli zaoszczędzić pieniądze i czas na dłuższą metę.

Plamy po zwierzętach

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do czyszczenia dywanów, ale niektóre skuteczne metody czyszczenia można wykonać w domu. Co najważniejsze, w razie wypadku będziesz chciał działać tak szybko, jak to możliwe. Zacznij od zmieszania roztworu białego octu i wody. Spryskaj plamę i osusz ją za pomocą ręczników papierowych lub suchego bawełnianego ręcznika, aż zniknie. Posyp plamę garścią sody oczyszczonej, pozostaw na godzinę, a następnie odkurz cały proszek. Unikaj sprzątania zabrudzeń zwierząt domowych amoniakiem, ponieważ mocz zwierzęcia już go zawiera, a to może zachęcić Twojego zwierzaka do kontynuowania działalności w tym miejscu.

Zapachy zwierząt

Od wypadków z nocnikiem po kuwety i podkładki treningowe, zwierzęta domowe nie zawsze pozostawiają nas z najprzyjemniejszym zapachem. Będziesz chciał użyć środka czyszczącego na bazie enzymów do usuwania zapachów moczu zwierząt domowych. Pamiętaj, aby codziennie zbierać śmieci i zmieniać podkładki treningowe dla szczeniąt. Trzymaj matę pod kuwetą, aby zapobiec śledzeniu śmierdzącej ściółki na dywanie.

Futro dla zwierząt

W przypadku uporczywych włosów, które były na dywanie przez jakiś czas, mogą łatwo wbić się głęboko we włókna dywanu. Spróbuj użyć gumowej miotły, aby przeczesać niespokojne obszary, w których znajduje się sierść Twojego zwierzaka. Koniecznie zakończ dokładne odkurzanie.

Kiedy utrzymujesz dywan w domu ze zwierzętami, nie tylko stworzysz czystsze, świeższe i zdrowsze środowisko dla swojej rodziny, ale także będziesz chronić i przedłużać żywotność swojego dywanu. Jeśli masz uporczywe plamy lub zapachy po zwierzętach, które nie wydostają się pomimo Twoich najlepszych starań, zadzwoń do Indy Carpet Cleaning, aby przeprowadzić profesjonalne głębokie czyszczenie parą!