Zbliża się lato, a to oznacza, że ​​czas zacząć cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem! Ostatnią rzeczą, o której chcesz myśleć, jest twój system septyczny. Jednak zbyt długie ignorowanie czołgu może stać się poważnym problemem. Oto kilka wskazówek, dzięki którym szambo nie będzie przeszkadzać w realizacji letnich planów.

KONSERWACJA ZAPOBIEGAWCZA

Regularna konserwacja to najlepszy sposób, aby pomóc systemowi septycznemu sprostać wyzwaniom lata. Zaplanuj pompowanie septyczne przed letnimi wydarzeniami. To da odpocząć polu ługowania i przygotuje zbiornik na zwiększone zużycie wody, które jest powszechne w cieplejszych miesiącach.

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Podczas wiosennego sadzenia kwiatów, krzewów i ogrodów należy zwrócić uwagę na to, gdzie zdecydujesz się je umieścić. Należy unikać sadzenia ogródków warzywnych i układania ściółki w pobliżu szamba. Może to prowadzić do zatkania i zanieczyszczenia. Jeśli zdecydujesz się sadzić drzewa, upewnij się, że znajdują się one co najmniej 25m od systemu septycznego. Szybko rosnące korzenie mogą zniszczyć drenaż i pęknąć szambo, powodując awarię systemu.

SPRAWDŹ WYCIEKI

Wczesne wykrywanie wycieków może pomóc w zapobieganiu dalszym uszkodzeniom systemu septycznego. Sprawdź swoje zlewozmywaki, odkręcając osobno zimną i ciepłą wodę. Jeśli ciśnienie wody jest niskie, może to oznaczać nieszczelność. Następnie sprawdź swoją toaletę, umieszczając 10 kropli barwnika spożywczego w zbiorniku. Odczekaj około 15 minut i sprawdź muszlę klozetową. Jeśli w misce pojawi się zabarwiona woda, oznacza to, że masz wyciek i powinieneś skontaktować się z profesjonalistą, aby go naprawić.

OSZCZĘDZAJ WODĘ

Lato może prowadzić do większego zużycia wody przy korzystaniu z basenów, zraszaczy i zapraszaniu gości na spotkania. Szamba betonowe przeciążone wodą może spowodować awarię systemu septycznego, dlatego ważne jest odpowiednie zaplanowanie. Niektóre sposoby na zmniejszenie zużycia wody to rozłożenie ładunku prania i branie krótszych pryszniców.

Kategorie: Produkcja