Jeśli chcesz iPhone’a, ale nie masz ochoty na zupełnie nową cenę, najlepszym rozwiązaniem mogą być używane iPhone’y. Jednak, jak w przypadku każdego zakupu z drugiej ręki, jest kilka rzeczy, które należy najpierw sprawdzić. Przeczytaj nasz przewodnik kupowania używanego iPhone’a, aby uzyskać wskazówki i uchronić się przed utratą kieszeni.

1: Cena używanego iPhone’a 11

Statystyki pokazują, że zakup używanego iPhone’a 11 może zaoszczędzić 20–40% w porównaniu z zupełnie nowym. Ale to nie zawsze oznacza, że otrzymujesz najlepszą cenę. Zalecamy zbadanie używanego modelu iPhone’a, którego szukasz, aby upewnić się, że naprawdę uzyskasz najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Nasz przewodnik po bezpiecznym zakupie używanego telefonu komórkowego jest dobrym punktem wyjścia.

2: Czy używany iPhone 11 jest używany czy odnowiony?

Myślisz, że kupując używany iPhone 11 masz gwarancję wysokiej jakości telefonu w doskonałym stanie? Pomyśl jeszcze raz. Używane oznacza, że urządzenie jest używane, więc może posiadać wady, wady lub ogólne zużycie, natomiast odnowione oznacza, że urządzenie było używane, ale zostało profesjonalnie przywrócone do stanu „tak dobrego jak nowe” (jak odnowiony certyfikat iPhone XR). Znajomość różnicy może uchronić Cię przed użądleniem niewypałem.

używany iPhone 11

3: Używany iPhone 11 czy używany iPhone 8?

Używany iPhone 8 to często okazja i są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Mogą to być zarówno indywidualni sprzedawcy i prywatni dealerzy na „mniej bezpiecznym” końcu, jak i renomowani sprzedawcy, tacy jak internetowe platformy handlowe lub oficjalni sprzedawcy na „bezpiecznym” końcu.

Sprzedawcy indywidualni i prywatni dealerzy mogą być ryzykowną opcją, ponieważ zazwyczaj płacisz gotówką, mogą występować ukryte wady używanego iPhone’a, o których nie jesteś świadomy i możesz nigdy nie być w stanie skontaktować się ze sprzedawcą ponownie, gdy ” Kupiłem. Natomiast jeśli wybierzesz renomowanego sprzedawcę, będziesz mieć dowód zakupu, pewność, że używany iPhone nie został skradziony i nie jest podróbką, a telefon prawdopodobnie będzie objęty jakąś gwarancją na wypadek jakichkolwiek kwestie. Wiemy, z którym wolelibyśmy pójść.

4: Upewnij się, że używany iPhone jest odblokowany‍

Zdobycie używanego iPhone’a 11 jest świetne, ale powinieneś sprawdzić, czy telefon, który kupujesz, jest zablokowany przez operatora. Jeśli tak, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić, aby go odblokować. Należy jednak pamiętać, że odblokowanie telefonu może spowodować utratę gwarancji lub problemy z aktualizacją oprogramowania.

używany iPhone 8

Wszystkie nasze odnowione iPhone’y z certyfikatem (oraz nasze zupełnie nowe iPhone’y) są odblokowane, więc możesz włożyć wybraną kartę SIM i utrzymać miesięczne koszty na niskim poziomie. To tylko jeden z kroków, które podejmujemy, aby zapewnić Ci łatwe i bezpieczne korzystanie z iPhone’a.

5: Czy możesz uzyskać dobrą ofertę tylko na kartę SIM?‍

To prowadzi nas do następnego punktu: powinieneś rozważyć ofertę, którą możesz uzyskać na karcie SIM zanim kupisz używany iPhone X, ponieważ może to wpłynąć na to, na co możesz sobie pozwolić. Na szczęście stworzyliśmy już przewodnik, jak przejść tylko na kartę SIM, więc możesz mieć pewność, że znajdziesz świetną ofertę, która może zwolnić kilka funtów na używany iPhone.